Wędkowanie dla ” gościa weekendowego” dozwolone na jedną wędkę ( spławik, grunt, spinning) bez możliwości zabierania ryby z łowiska.
- W czasie wędkowania, wędka musi być pod stałym nadzorem właściciela. Przed opuszczeniem stanowiska wędki należy wyjąć z wody.
- Wędkarz zobowiązany jest utrzymać w czystości brzeg w promieniu 5 m od zajmowanego stanowiska wędkarskiego bez względu na stan, jaki zastał przed rozpoczęciem połowu.
- Wędkarz zobowiązany jest posiadać miarkę do mierzenia złowionych ryb, podbierak z miękkich nici , środek do odkażania otarć i ran powstałych po wypiętym haczyku oraz przyrząd do wyjmowania haczyków z pyszczków ryb – połknięta przynęta zbyt głęboko – należy odciąć żyłkę z haczykiem i uwolnić rybę z zachowaniem maksymalnej ostrożności.
- Na zbiorniku „BRODEK” wędkowanie dozwolone jest w porze dziennej od świtu do zmierzchu
ZARZĄD DOPUSZCZA NĘCENIE ZANENTĄ NATURALNĄ / nasiona zbóż odpowiednio przygotowane tzn. po wcześniejszej obróbce termicznej / w ilości 1 kg dziennie pod metodę spławikową , gruntową . Pelet, kulki proteinowe : pływające , ciężkie, zapachowe, maczane w dipie tylko jako przynęta przy haczyku na tzw . włosa.
Ponadto wędkarzowi nie wolno:
- nęcić kulkami proteinowymi , peletem ,sztucznymi zanętami , zanętami pochodzenia zwierzęcego.
- wywozić przynęt środkami pływającymi lub zdalnie sterowanymi,
- sprzedawać złowionych ryb,
- rozdawać złowionych ryb na terenie łowiska,
- obcinać głów rybą oraz patroszyć na łowisku,
- łowić metodą „szarpaka”,
- stosować kotwiczek przy połowie metodą żywej lub martwej rybki, /zakaz nie dotyczy połowu ryb metodą spinningową/, żywiec lub martwa rybka mogą być uzbrojone tylko w haczyk o jednym ostrzu,
- stosować sztucznego światła służącego lokalizowaniu bądź zwabianiu ryb na stanowisko,
- Wjeżdżania pojazdami mechanicznymi na groble ( parkowanie pojazdów może odbywać się tylko w miejscach do tego przeznaczonych);
- budować pomostów i stanowisk wędkarskich bez zgody Zarządu Stowarzyszenia „NASZA WODA”
- wędkować z pontonów, łodzi,
- wędkować z lodu,
- zażywać kąpieli na zbiorniku „BRODEK”
- Połów ryb z miejsc tzw. tarliska na zbiorniku „BRODEK” jest surowo zabroniony.
- Zarząd zastrzega sobie okresowe ograniczenie połowu ryb w zakresie gatunku jak i wymiaru.
Okresy ochronne:
- sandacz – od 01 marca do 31 maja,
- szczupak – od 01 stycznia do 30 kwietna,
- sum – od 01 stycznia do 31 maja
- węgorz - od 01 grudnia do 31 marca
- Wędkarz zobowiązany jest do przestrzegania przepisów o ochronie przyrody, środowiska oraz rybactwie śródlądowym, swoją postawą dawać przykład innym. Stowarzyszenie zastrzega sobie prawo do ściągania odszkodowania za ewentualne szkody poczynione przez „wędkarza weekendowego” lub też jego gości.
- Prosimy wędkarzy o pozostawienie zbiornika oraz otoczenia w czystości. Nie wolno śmiecić, wyrzucać niedopałków papierosów , resztek żywności itp. w obrębie łowiska .
- Rozpalanie ognisk i grillowanie tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych za zgodą Zarządu Stowarzyszenia .
- Wędkarze zobowiązani są do bezwzględnego zgłaszania
i reagowania na niebezpieczne sytuacje na łowisku „BRODEK” - W razie wątpliwości co do bezpiecznego wędkowania na zbiorniku ”BRODEK” skontaktuj się z Zarządem Stowarzyszenia Wędkarskiego „NASZA WODA”
!! UWAGA !!
Wędkarzu łowiąc na naszym zbiorniku zwróć uwagę na zagrożenie podczas zarzucania zestawu
LINIA WYSOKIEGO NAPIĘCIA.
To co najważniejsze to wędkowanie ze świadomością że kolega obok zna i przestrzega regulaminu Stowarzyszenia. Pamiętaj o podstawowych standardach bezpiecznego wędkowania na naszym łowisku. Wędkując z rodziną, dziećmi miejmy świadomość iż odpowiadam za ich zdrowie i bezpieczeństwo
Zarząd Stowarzyszenia "Nasza Woda"